Zespół jazzu tradycyjnego Five O’Clock Orchestra powstał w 1969 roku. Jest laureatem Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka 2002 i 2001. Zespół Five O’Clock Orchestra wydał 3 płyty: Lazy River, Bix & Henryk, Suitę Nowoorleańską. W repertuarze orkiestry znajdują się światowe standardy oraz własne kompozycje. Zespół występuje również na prestiżowych koncertach razem z Częstochowską Orkiestrą Symfoniczną prezentując Suitę Nowoorleańską. Five O’Clock Orchestra koncertuje nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Five O’Clock Orchestra gra w składzie: Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski – kornet, flugelhorn, Marek Rudnicki – klarnet, saksofon, Dymitr Markiewicz – puzon, Wojtek Kamiński – fortepian, Andrzej Nowicki – banjo, gitara, Eugeniusz Marszałek – kontrabas, Andrzej Wardęga – perkusja.

.
VIII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring http://www.hotjazzspring.eu

.

Joanna Morea – wokalistka i flecistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Nagrała i wydała płytę „Śpiewniki Joanki”, na którą składają się kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków – Nel i Tymonka. Układ piosenek dostosowany jest do dobowego rytmu dnia dziecka. Jest również autorką muzyki do płyty „Będę Mamą” – z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży. Aktualnie jest pedagogiem, poza tym koncertuje i nagrywa pierwszą autorską płytę z muzyką funkowo-jazzową.

Reklamy