… nie jedzą mięsa.

Często się mówi, że ludzie zawsze zjadali zwierzęta, tak jakby miało to być usprawiedliwieniem dla kontynuowania tego zwyczaju. Zgodnie z tą logiką, nie powinniśmy powstrzymywać ludzi przed mordowaniem innych istot ludzkich, ponieważ także i to robią od najdawniejszych czasów. Albert Einstein był vege więc był dewiantem, to samo z Ghandim, Nevtonem,  Phitagorassem, Lincolnem, Leonardem Da Vinci, Edis­onem, Darwinem.

Ogólnie rzecz biorąc, wegetarianin jest osobą która nie je mięsa, drobiu, ryb lub produktów ubocznych, takich jak mączka kostna, tłuszcze zwierzęce i żelatyna. Wegetarianie żyją na diecie która jest oparta na ziarnach, roślinach strączkowych, orzechach, nasionach, warzywach i owocach – niektórzy wegetarianie jedzą jajka, przetwory mleczne i piją mleko. Wegetarianie, którzy unikają mięsa i produktów mięsnych i jedzą tylko żywność na bazie roślin, nazywani są weganami.

Jestem wegetarianką bardzo krótko, bo dopiero od trzech miesięcy. Popełniam dużo błędów i mam wiele słabości związanych z jedzeniem i życiem według zasad wegetariańskich. Bo to nie tylko jedzenie, ale również nie korzystanie np. ze skórzanych butów. Nie ukrywam, że jest to trudne, chociaż i tak łatwiejsze w dzisiejszych czasach, niż kiedyś, no bo mamy duże lepsze tworzywa sztuczne.

Zawsze jednak, gdy czytam artykuły lub słucham wypowiedzi na temat: dlaczego wegetarianie nie jedzą mięsa, jestem bardziej zmotywowana i mam więcej energii do tego, żeby zasady wegetarianizmu  wdrażać w życie.

Może Wy też poczytajcie:

http://www.sciaga.pl/tekst/3662-4-wegetarianie_dlaczego_nie_jemy_miesa

I posłuchajcie:


.
Po więcej informacji na temat weganizmu i odpowiedzialnego życia odwiedź:
http://www.weganizm.com
http://www.empatia.pl
http://www.viva.org.pl
http://www.facebook.com/pages/Animal-Equality-Polska/122612284433590
http://http://weganie.pl

Sesji pytań i odpowiedzi: http://www.youtube.com/watch?v=D7b2b6H-raQ

Ściągnij oryginalne nagranie: http://bit.ly/GaryPolishFile

Przepisy na przysmaki wegetariańskie: http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/wege

Reklamy