…W POETYCE PINK FLOYD”

 Album „The Dark Side Of The Moon” zespołu Pink Floyd uchodzi za jedną z najważniejszych płyt w historii muzyki rozrywkowej. Lata płyną, a i płyta, i zespół, który zresztą już dawno temu się rozpadł, mają oddanych wielbicieli. 

Image

24 marca 2013 roku minęło równo 40 lat od wydania albumu ,,The Dark Side Of The Moon” zespołu Pink Floyd. W tym dniu, zorganizowano niecodzienny wieczór w Olsztyńskim Planetarium.
Odsłuchanie albumu pod kopułą Planetarium w towarzystwie wizualizacji i tańca spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem widzów. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że będzie to niezapomniane spotkanie i tak też się stało. Głosy widzów, z prośbą o powtórkę pokazów,  spowodowały, iż organizatorzy postanowili prezentować projekt „Księżyc w Poetyce Pink Floyd” regularnie, w programie Planetarium.
Wizualizacje zostały specjalnie zaprojektowane na to wydarzenie przez pracowników Olsztyńskiego Planetarium.
Olsztyńskie Planetarium to drugie w Polsce, po Niebie Kopernika w  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Planetarium, które  wyświetla przygotowane wizualizacje w technice Fulldome, czyli wypełniające całą kopułę, dające moc przestrzennych wrażeń. A to wszystko w połączeniu z muzyką Pink Floyd oraz animacją ruchową stworzoną przez Pracownię Tańca Pryzmat (grupę twórczą Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie), pod kierownictwem i w choreografii Katarzyny Grabińskiej, pozostawia niezapomniane emocje.

Organizatorzy zapraszają na kolejne pokazy.
„KSIĘŻYC W POETYCE PINK FLOYD”

dźwięk, obraz, taniec

wizualizacje: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

taniec:
Pracownia Tańca PRYZMAT (grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie):
Paulina Spiel, Anna Afeltowicz, Monika Parafiniuk, Gabriela Zubowicz, Kamila Olszewska, Selena Popławska

choreografia:
Katarzyna Grabińska
terminy:
11 i 12 maja godz. 19:30
15 czerwca godz. 20:30

Reklamy