W ostatni weekend odbył się kolejny festiwal w mojej okolicy: VIII Festiwal „Nad Jeziorakiem” w pięknej, turystycznej miejscowości Siemiany, 20 km od Iławy.

Byłam, byłam i chciałam Wam zostawić chociaż namiastkę tej dobrej zabawy.

Piątek – I dzień

Jako pierwsza wystąpiła ze swoim recitalem  Grażyna Łobaszewska. Może mało o niej teraz słychać, ale już kilka razy byłam na jej występie i widać, że cały czas jest w formie, rozwija się, ma nowych, fajnych muzyków i właśnie nagrała nową płytę.

Dla Was „Czas nas uczy pogody”

Potem była niespodzianka, bo zamiast zapowiadanego wcześniej Piotra Bałtroczyka pojawił się sam mistrz – Marian Opania ze świetnymi monologami i piosenkami, np: „Mam dosyć żony”

Następnie odbył się prawie półtoragodzinny występ zespołu „Raz Dwa Trzy”. Przypomnę Wam  ich piosenkę: „Nazywaj rzeczy po imieniu”

Pierwszy dzień festiwalu zakończył Projekt Volodia z piosenkami Włodzimierza Wysockiego i nie tylko. Tutaj piosenka „Rejs Moskwa – Odessa”

Sobota – II dzień

Tego dnia najpierw odbył się konkurs  młodych artystów, a wieczorne występy rozpoczął kabaret Jurki. Oto próbka ich możliwości: skecz „Żigolak”

Zespołem wieczoru był stały bywalec tego festiwalu – Olsztyński zespół Czerwony Tulipan.
Dla was dzisiaj w jego wykonaniu piękna piosenka: „Jedyne co mam, to marzenia”

Wieczór zakończył „Kabaret Skeczów Męczących”, który to prowadził również drugi dzień festiwalu. W ich wykonaniu skecz: „Szpital Psychiatryczny”:

I oby do następnego festiwalu.

Reklamy