… energetyczne.

Nikt nie ma prawa wmawiać Ci, że beznadziejnie się ubierasz, czeszesz, żyjesz. Owszem warto słuchać rad, jeśli są sposobem na budowanie lepszego obrazu siebie. Zwłaszcza, jeśli pomocne słowa kierują życzliwi, sprawdzeni ludzie, na których możesz polegać. Jednak spotyka się i takie jednostki, co to wszystko wiedzą, najlepiej znają Twoją przyszłość, choć Tarota do tego nie używają i nie są wróżkami z baśni YOUR LIFE.

Toksyczni ludzie, wampiry energetyczne… znasz ich nikczemne działania. Chcą zastraszyć Twoją wiarę w sens dalszej egzystencji, wytykają błędy, słabości, nękają wszechwiedzą, niszczą Twój świat. Czują się tym lepiej, im ci gorzej z ich powodu. Triumfują, odbierają twój czas, zdrowie, pieniądze. To przez nich czujesz się nic nie znaczącym towarem na wyprzedaży. Bo oni targują twoim życiem.
Jesteś za gruby, za biedny, zacofany, niedzisiejszy. Taki mieszkaniec NIBYLANDII, której nie ma na mapie tego świata. Czy pozwolisz, by nadal wysysali twoją wartość. Zerwij kontakty z takimi ludżmi, całkowicie i ostatecznie usuń ich ze swojej biografii, a nie będziesz dłużej ofiarą psychicznej przemocy. Uwierz mi nie warto być za dobrym. Ja uwolniłem się od takich wampirów i gdyby ktoś jeszcze raz dałby mi w prezencie takiego osobnika, choćby na 2 godz., powiedziałbym po prostu… spier..laj !!!

Dr Bruce Goldberg, zajmujący się biologią, chemią, psychologią i hipnozą, wyróżnia pięć typów wampirów. Na poszczególne typy składają się przeróżne doświadczenia i cechy charakteru i temperamentu danej osoby.

TYP PARANOICZNY
– Zdrada to najważniejsze pojęcie w słowniku tego typu ludzi. To osoby o duszy wojownika, gotowi do poświęceń, jednak wszędzie węszący podstęp. Innych traktują jako potencjalnych wrogów, którzy chcą ich skrzywdzić. Szczególnie silny niepokój budzą w nich przedstawiciele przeciwnej płci. Jakakolwiek porażka staje się katastrofą, gdyż osoby tego typu muszą wygrywać za wszelką cenę. W dyskusji nie znoszą sprzeciwu i oczekują, że wszyscy się z nimi zgodzą. Lepiej nie nawiązywać kontaktu wzrokowego, obniżyć i złagodzić głos, zmienić temat rozmowy na coś przyjemnego. Pozwoli to uniknąć ich negatywnego wpływu.

TYP ETERYCZNY
– Strach egzystencjalny jest częsty wśród tego typu osób. Nie czują się zbyt dobrze w swoich ciałach i życiu, jakie prowadzą. Nie angażują się w bliskie relacje z innymi ludźmi. Często oddają się duchowej ucieczce. Jest to ich sposób na radzenie sobie z problemami. Efektem takiej postawy jest mieszanka agresji i wycofania. Stają się agresywni i rozgniewani, gdy są zmuszeni do konfrontacji z codziennością.

TYP POZBAWIONY POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA
– Zamartwianie się do główna cecha ludzi zaliczanych do tego typu. Prawdopodobnie doświadczyli kiedyś braku jedzenia, opieki czy miłości. Boją się, że to się może powtórzyć. Odnoszą wrażenie, że wszyscy dookoła próbują pozbawić ich energii, więc ich odpowiedzią jest wysysanie siły z innych, aby wyrównać sobie stratę. Aby poradzić sobie z tym brakiem, pobierają energię od innych bez ich zgody. Osoby zaliczane do tego typu często zachowują się jak bezradne i oczekują opieki w każdym względzie. Nie potrafią jednak się odwdzięczyć, tylko biorą. Aby uniknąć ich negatywnego wpływu, należy unikać kontaktu wzrokowego. Można zachęcić ich słowami, nie należy jednak ich wyręczać w jakikolwiek sposób. Należy pamiętać, że osoby te żyją w ciągłym strachu przed porzuceniem, jednak nie wolno pozwolić, aby litość zmieniła cię w ich kolejną ofiarę.

TYP PASYWNO-AGRESYWNY
– Bycie pod kontrolą to najgorszy lęk wśród osób tego typu. Obawiają się znalezienia w sytuacji, w której nie będą mogli wyrażać siebie w taki sposób, jaki chcą. Pragną wolności, jednak ich strach ich ogranicza. Stają się gniewni i urażeni, gdyż nie czują się wolni i nie widzą rozwiązania tego problemu. Wycofują się, jednak w głębi duszy pragną wrócić do innych ludzi i oczekują ich potwierdzenia. Brakuje im autonomii. Jednocześnie angażują innych ludzi w swoje życie i ich odpychają. Żądają i opierają się jednocześnie. Żyją chwilą, nie planują przyszłości. Sami siebie więzią i przenoszą swoją samotność i desperację na wszystkich, z którymi się kontaktują. Istotna dla ludzi tego typu. Zaprzeczają swemu wnętrzu. Prawdopodobnie wcześniej musieli stwarzać pozory doskonałości, aby móc przetrwać. Ich świat zewnętrzny wydaje się  perfekcyjny, jednak ich świat wewnętrzny jest wypierany. Stale obawiają się, że czegoś im brakuje i życie toczy się bez nich. Aby poradzić sobie z takimi przekonaniami osoby te próbują być jeszcze doskonalsze. Mają dobrze płatną pracę, dobrą reputację, idealną rodzinę.

Już dr Michał Tombak w książce „Uleczyć nieuleczalne” radzi jak pomóc sobie samemu:
1. Kochaj siebie – takim jakim jesteś.
2. Nigdy nikomu nie zazdrość.
3. Jeśli się sobie nie podobasz – zmień się.
4. Złość, obraza, krytyka siebie i innych- to najbardziej szkodliwe emocje dla zdrowia.
5. Jeśli coś postanowiłeś – działaj.
6. Pomagaj biednym, chorym, starym i czyń to z radością.
7. Nigdy nie myśl o chorobach, starości, śmierci.
8. Najlepszym lekarstwem na choroby i starość – jest miłość.
9. Twoimi wrogami są: obżarstwo, chciwość, uleganie własnym słabościom.
10.Troski prowadzą do zejścia z tego świata. Wzdychania niszczą ciało człowieka.
11. Największym grzechem jest strach i podłość.
12. Najlepszym dniem jest dzień dzisiejszy.
13. Najlepsze miasto – to to, w którym ci się najbardziej powodzi.
14. Najlepsza praca – to ta, którą lubisz.
15. Największy błąd – utrata nadziei.
16. Największy prezent, który możesz podarować lub otrzymać – to miłość.
17. Największe bogactwo – to zdrowie.

Polecam wydania dr Tombaka, szczególnie oczyszczanie organizmu.
Od wampirów trzymam się z daleka – wyczuwam ich na odległość.

.

.

Reklamy