… wymagania !

Podnieśmy wreszcie bardzo istotny problem w społeczeństwie, prawie w ogóle niezauważalny, zwłaszcza przez kobiety. Problemem tym są wciąż rosnące wymagania kobiet względem mężczyzn, wymagania które są sprzeczne i nierealne.

Wiele kobiet, zwłaszcza tzw. singielek, narzeka, że dzisiejsi faceci to dno, że są słabi, pytają się gdzie Ci mężczyzni. Narzekają na ich jakość mówiąc, że przez to są skazane na samotność – typowa singielka mówi, że jest sama, bo nie ma wartościowego faceta, z którym mogłaby związać się. Kobiety nie zauważają, że wymagają od mężczyzn nierealnych rzeczy. Mężczyźni gubią się, nie spełniają wymagań kobiet, przez to czują się gorzej, tracą pewność siebie i stają się jeszcze mniej atrakcyjni dla kobiet.

Drogie panie spójrzcie na te wymagania. „Czy prawdziwy mężczyzna ma zachowywać się jak macho, czy być miękki i grzeczny, nie tracąc nic ze swojej atrakcyjności” ?

Zdaniem Boba Hanssona mężczyźni żyją pod presją dostosowywania się do wielu norm. Mają obowiązek utrzymania rodziny, nie mogą okazywać uczuć i mają być silni. Szwedzi za najbardziej męską cechę uważają „roztaczanie poczucia bezpieczeństwa”, a za najmniej męską niemożność utrzymania swej rodziny twierdzi. To trzeba zmienić.
Pisarz Inti Chavez Perez również jest zdania, że wielu mężczyzn czuje się przygniecionych istniejącymi stereotypami. Rola mężczyzny dusi nas i nie pozwala być w pełni człowiekiem podkreśla.
Podobnie uważa Pr Strm, autor książki „Ucisk mężczyzn i władza kobiet”. Od mężczyzn żąda się, by byli delikatni i otwarci na ideały równouprawnienia, a jednocześnie pielęgnowali cechy tradycyjnie uznawane za męskie.
Nie sposób tego pogodzić !

Drogie panie, zanim zaczniecie narzekać na mężczyzn, szczególnie polskich, spójrzcie wpierw na siebie.

A oto kilka sprzecznych wymagan kobiet.

Mężczyzna ma być:
– zabawny, dowcipny, ale poważny, nie dziecinny
– wysportowany, silny, ale wyglądający normalnie, nie mięśniak
– twardy, zdecydowany, samiec alfa, stanowczy, ale łagodny, ugodowy i uległy
– romantyczny, czuły, ale męski, twardy, ociekający testosteronem
– romantyczny, ale pragmatyczny, twardo stąpający po ziemi
– zimny, ale ciepły
– zakochany bez pamięci w kobiecie, ale opanowany, realista
– tolerancyjny, ale zasadniczy
– twardy gdzie trzeba i miękki kiedy trzeba.

To tylko czubek góry lodowej.

Prof. Szlendak o sprzecznych wymaganiach kobiet:

Kobiety rozszerzają listę cech, których oczekują od mężczyzny. Chcą, żeby był on jednocześnie, w pewnych sferach, władczy i dominujący, jak mężczyzna tradycyjny. Z drugiej strony pragną partnera czułego i opiekuńczego. W rzeczywistości taki idealny typ, łączący te dwa przeciwieństwa, nie istnieje. Niestety jest to jedną z przyczyn pozostawania kobiet bez partnera. Nie znajdując go na studiach czy w miejscu pracy, nie decydują się na założenie rodziny.

Cóż, a potem te same kobiety zostają starymi pannami, na które nawet ten słynny dzwonnik z garbem nie spojrzałby. Niestety, latka lecą, a młodość nie trwa wiecznie.
A te starsze to są juz tak wybredne, że tolerują tylko swoich pupili, (nie)stety czworonożnych.

Reklamy