… jednak?

Kiedyś kobiety mogły zrobić karierę tylko przez zamążpójście. Od tego, jak zamożny i ważny będzie ich mąż, zależało całe ich życie. Obecnie radzą sobie same coraz lepiej. Kształcą się, zdobywają tytuły naukowe częściej niż mężczyźni i nie muszą wsiadać na traktory, ani pracować w kopalni, jak sugerują co niektórzy.  Żeby wnieść szafę na V lub VIII piętro zatrudniają tragarzy, a i do innych czynności są odpowiedni fachowcy.

Obrazek

Żeby móc się zabawić, mogą podobnie jak panowie, korzystać z bogatej oferty portali randkowych,

Co odważniejsze panie decydują się nawet na samotne macierzyństwo, a drugie dziecko w wieku równoległym dostaje krzyżyk na drogę, żeby nie stanowić dodatkowego balastu. . Problem podniesionej deski, rozrzuconych skarpetek oraz zajętego pilota od TV nie dotyczy pań, które żegnają partnera przed progiem swojego domu i z uśmiechem mówią: zdzwonimy się.

My, kobiety jesteśmy w pełni samodzielne. Podobnie uważają mężczyźni, czego przykładem jest głoszący swoje poglądy, rządzący tutaj Lis.

Czy więc związki damsko-męskie są przereklamowane?

Obrazek

Czy mężczyzna jest do czegoś potrzebny kobiecie i odwrotnie?

Historia nam pokazuje, że tak naprawdę mężczyźni nie mogą żyć bez kobiet. . Ba – są dla nich gotowi do największych poświęceń. Wszczynają wojny ( jak adoratorzy Heleny Trojańskiej), rujnują kariery ( jak np. ekspremier Marcinkiewicz), czy zostawiają dzieci, jak mnóstwo mężczyzn dookoła, a w szczególności znane nam  z show biznesu osoby.

Mężczyźni, niesłusznie zwani płcią silną, dużo łatwiej wikłają się w ryzykowne romantyczne historie i płacą za nie słone rachunki.

Kobieta, nim zdecyduje się na jakiś nierozważny krok, zazwyczaj starannie przemyśli, czy to dobry pomysł. Posłucha, co i jak pan mówi, zerknie przelotnie w jego portfel, sprawdzi, czy kandydat  ma czyste paznokcie. Natura poskąpiła mężczyznom  tej ostrożności – jeśli kandydatka jest wystarczająco miła oku, reszta walorów staje się drugorzędna. Greta Garbo podsumowała to krótko: żadna kobieta nie byłaby na tyle głupia, żeby zakochać się w facecie tylko dlatego, że on ma długie nogi! Panom się to niestety nagminnie zdarza.

Jednak obie płcie znakomicie się uzupełniają, czego dowodem jest fakt, że historia ludzkości trwa nieprzerwanie od chwili, gdy Stwórca postanowił sprezentować Adamowi towarzyszkę życia.

Obrazek

Szkoda, że niektórzy za wszelką cenę dążą do tego, żeby zabić w człowieku romantyzm. Nie chodzi o taką odmianę, która każe rzucać się z mostu, wysadzać w ruinach zamku, czy biczować. Raczej o romantyzm jako nieignorowanie emocji. Przecież świat, w którym umrą emocje, skończy się.

Kiedyś liczyło się to, co było między wierszami, dziś chcemy, by wszystko podawano nam na tacy. Nikt już sam nie wpada na pomysł, co autor miał na myśli. Nauczyciel nam mówi, co myślał autor. On wie, bo inny oszołom mu to kiedyś przekazał. Wtedy właśnie ucieka romantyzm, gra na emocjach – osobisty odbiór utworu, myśli, czy nawet osoby. Ale na tej płaszczyźnie powstaje miłość – związek dwóch osób, którego nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób. Coś, co czasem nie powinno przetrwać doby, trwa całe życie.

Myślę, że ktoś, kto poczuł kiedykolwiek, czym jest miłość, będzie pragnął przeżyć ją na nowo.

Życie nie polega tylko na tym, by wzajemnie się znosić, ale sprawiać sobie radość z bycia obok.

Obrazek

I chociaż role kobiet i mężczyzn wraz z biegiem lat zmieniają się, to praktyka wskazuje, że tak jak płeć brzydsza potrzebuje kobiet, tak i kobiety nie obyłyby się bez mężczyzn. No dobra – jak trzeba, dałyby radę. Ale co by to było za życie?

Reklamy