… wieczory w domu.

Spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne, wszystko zależy od inwencji. Można umówić się na specjalny wieczór „Jednej Potrawy”, którą przyrządzicie ze znajomymi, nie spiesząc się, prowadząc długie rozmowy, popijając wino.
Kiedy znudzą się już kluby i restauracje, kiedy dość macie rozmawiania przekrzykując się nawzajem, ścisku, tłoku – a nadal chcielibyście dobrze bawić się ze znajomymi i przyjaciółmi, spróbujcie „homing’u”, czyli domowego przyjmowania znajomych i przyjaciół.
Okoliczności wciąż sprzyjające, ze względu na kapryśną pogodę i temperatury, które nas za bardzo nie rozpieszczają. Zanim będziemy mieli szansę na wieczorne grillowanie pod gwiazdami, bez marznięcia i chowania się pod parasolami – może miło byłoby posiedzieć z grupą przyjaciół przy stole zastawionym czymś smacznym ?

Takie spotkanie wcale nie musi uderzyć po kieszeni. Nawet, jeśli składniki potrawy, którą chcecie przyrządzić z przyjaciółmi są drogie, to właśnie teraz, gdy każdy z uczestników zabawy przyniesie wyznaczony mu produkt, macie szansę wspólnie wyczarować drogie danie, na które w restauracji wydalibyście fortunę. Zróbcie to, na co najbardziej macie ochotę, wypróbujcie najbardziej zakręcone przepisy, których nie mieliście odwagi do tej pory wypróbować. Im bardziej skomplikowana receptura, im więcej przy niej pracy, tym lepiej.
Dla każdego gościa znajdziesz jego zadanie bojowe w kuchni. Nie przyjmuj wytłumaczeń, że „ja nie potrafię, to nie dla mnie”. Wspólne gotowanie stanie się wspólną zabawą, nawet dla największego dyletanta. A jeśli to Ty jesteś debiutantem w kuchni, to gdzie indziej, jak nie w kuchni pełnej przyjaciół, wśród śmiechów postawisz pierwsze kulinarne kroki ?

A może wieczór poświęcony jakiejś „Egzotycznej Kuchni” ? Wtedy lepiej umówić się ze znajomymi, aby każdy przyniósł jakąś potrawę, dodatki, czy napoje charakterystyczne dla regionu będącego motywem przewodnim wieczoru. Przygotowanie odpowiedniego nastroju, także korespondującego z tematem, może być niezłą zabawą, szczególnie, jeśli włączą się w to przyjaciele. Nakrycie stołu, odpowiednia zastawa, dobór serwetek, świec, muzyki jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość tego wieczoru. Nawet, jeśli urządzacie „Wieczór Pierogowy”, warto zaopatrzyć się w swojskie, kamionkowe naczynia, które nadadzą uczcie ludowy charakter.

Pamiętaj, im więcej serca i zabiegów (niekoniecznie pieniędzy) włożysz w pomysłowe przygotowanie takiego wieczoru, tym bardziej dajesz odczuć swym znajomym, jak ważne i miłe dla Ciebie jest ich towarzystwo.

Wspólne siedzenie przy stole, w gronie osób, które naprawdę się lubi, to niepowtarzalna okazja, by wreszcie w spokoju, nie przez telefon, nie w biegu porozmawiać, pośmiać się. O wiele luźniejsza atmosfera niż w restauracji sprawi, że wiele tematów, może dotąd unikanych – da się poruszyć.
Można wspominać wspólne wypady, sytuacje zrozumiałe tylko dla waszego grona.
Może spróbujesz zebrać przy stole ludzi, którzy będąc Twoimi przyjaciółmi, jednocześnie nie znają siebie nawzajem ? I oczywiście umówić się na kolejny homing, omawiając, co też dobrego sobie przyrządzicie następnym razem.

Do przyjmowania gości w restauracji, potrzeba tylko pieniędzy.
By spotkać się w domu, potrzeba dużo, dużo więcej…

Można nawet zacząć i od jajecznicy na różne sposoby

Reklamy