… na nasze zdrowie i coś jeszcze.

Nawet kiedy jesteśmy zakochani, a wszystko w związku układa się dobrze, w łóżku bywają lepsze i gorsze chwile. O jakości życia seksualnego przesądzają zazwyczaj: nastawienie do własnego ciała i ciała partnera, stan zdrowia i samopoczucie. Na wszystkie te czynniki wpływ ma dieta oraz waga ciała.

Czy ten pan jest sexi ?

Obrazek

A ta pani ?

Obrazek

Nadwaga może mieć i zwykle ma negatywny wpływ na życie seksualne. Im więcej nadprogramowych kilogramów, tym gorzej wygląda ta sfera. Dlaczego?
Problemem jest już sam wygląd – zwykle po przybraniu na wadze wstydzimy się swojego ciała i nie czujemy w nim komfortowo. Wśród bardzo wielu kompleksów, które towarzyszą większości osób, wygląd ciała, nadwaga, , cellulit, fałdki tam, gdzie ich być nie powinno stanowią jedne z najczęściej wymienianych. Wbrew pozorom nie jest to tylko problem kobiet, bo zarówno panie jak i panowie lubią czuć się atrakcyjni i pożądani. Zazwyczaj, kiedy zmienia się ciało, samoocena drastycznie spada. Wstydząc się swojego wyglądu, myśląc o nim, trudno czerpać przyjemność z seksu. Badania pokazują, że co czwarta osoba nie lubi swojego ciała. Jednocześnie utożsamiamy szczupłą sylwetkę ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem a większość z nas chciałaby ważyć mniej niż waży obecnie.

Tutaj panowie mogą dowiedzieć się więcej, jak poprawić swoje życie seksualne:

Jak waga wpływa na życie seksualne

A jak panie powinny dbać o swoją sferę intymną i jaką dietę zastosować?

Pozytywnie wpływają na organizm kobiecy wszelkie kasze, w szczególności jaglana, a także gotowane, duszone, pieczone, sezonowe warzywa. Spożywajmy zupy warzywne, ryby. Unikajmy wszelkiego rodzaju sztucznych dodatków i uważajmy na mięso hodowlane. „Pędzone mięso z ferm hodowlanych, zawiera dużą ilość chemikaliów, sterydów i leków. Panie, które preferują hodowlany drób, mogą doświadczyć problemów z gospodarką hormonalną. Najlepiej więc tego mięsa nie jeść. W tym miejscu warto także dodać, że soja – ze względu na zawartość fitoestrogenów w budowie podobnych do estradiolu, głównego hormonu żeńskiego, jest bardzo polecana paniom w okresie menopauzalnym. Dla pań w innym okresie życia – nie będzie już tak korzystna”.

Słodkie przekąski, nadmiar nabiału czy brak ciepłych posiłków w ciągu dnia może skutkować problemami natury kobiecej. Powrót do naturalnego, tradycyjnego sposobu odżywiania zapewni nam zaś optymalne zdrowie, także w sferze intymnej.

Jak sposób odżywiania wpływa na zdrowie intymne kobiety

Reklamy