… senne.

Sen o domu, sen o pracy, sen o szkole… Zastanawialiście się kiedyś co mogą oznaczać, albo skąd się wzięły? Dlaczego śnimy o ludziach, których od lat nie widzieliśmy? Kiedyś medycy, a dziś naukowcy starają się rozwiązać wielką zagadkę natury – czym tak naprawdę jest sen. Jaki wpływ na nasze życie ma to, co się dzieje w naszym mózgu podczas nocnego odpoczynku. Zygmunt Freud stwierdził, że sny odzwierciedlają nasze ukryte marzenia. Tylko jak się do tego mają senne koszmary?

Image

Mamy od około 4 do 6 snów każdej nocy. Wszyscy śnimy, jednak tylko niektórzy pamiętają swoje marzenia senne po przebudzeniu. Ostatnie badania naukowców z Lyon Neuroscience Research Center mówią, że ludzie, którzy mają tzw. lekki sen i łatwo budzą je różne odgłosy, mają lepszą zdolność zapamiętywania snów. Zdaniem naukowców, dzięki tak szybkiemu przejściu w stan przebudzenia, mózg jest w stanie zapisać w pamięci ostatnie obrazy, jakie pojawiły się w mózgu, czyli w tym wypadku marzenia senne. Znaczenie snów to wielka zagadka. Oczywiście nie brakuje prób wyjaśnienia i interpretacji nocnych projekcji. Okazuje się przy tym, że marzenia senne mają większe znaczenie, niż może się wydawać, ponieważ mogą pozostawiać trwały ślad w naszej psychice.

Image

Wiadomo również, że jakość i czas spożywania posiłków wpływa na jakość snów. Jeśli na późną kolację zje się coś tłustego, lub zwyczajnie posiłek będzie zbyt obfity, nocny odpoczynek może być pełen koszmarów. Osoba wyjątkowo zmęczona, po ciężkim dniu, może nie śnić w ogóle lub snów nie pamiętać.

Więcej na stronie:

http://horoskop.wp.pl/kat,1015981,title,Co-oznaczaja-twoje-sny,wid,16194465,wiadomosc.html?ticaid=112f74

.
A oto kilka dobrych rad, jak spać:

Image

Zatem życzę wszystkim słodkich snów.

Image

Image

Reklamy