… własnego życia.

Sekrety długowieczności w końcu odkryte – nie ma tu żadnej magii.
Możesz żyć znacznie dłużej niż przypuszczasz !
Poznaj proste zasady i zobacz, jakie codzienne nawyki pomogą Ci dłużej żyć i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Tym razem o tym…

  • które z codziennych czynności sprawią, że możesz żyć dłużej niż sądzisz
  • nigdy byś nie pomyślał-a, że te czynniki mają wpływ na długość Twojego życia

Postęp w dziedzinie zdrowia, edukacji i ogólny wzrost poziomu życia to na pewno czynniki, które wpływają na jego długość. Tymczasem okazuje się, że najważniejszy wpływ na to, jak długo będziesz żyć są pozornie nieistotne, codzienne nawyki.

Poznaj codzienne proste czynności, dzięki którym możesz żyć dłużej niż sądzisz:

Chodzisz 30 minut dziennie.
Znajdź czas i zacznij spacerować – najlepiej rób to każdego dnia. Niech ta czynność na stale wpisze się do Twojego kalendarza.

Samodzielnie sprzątasz mieszkanie.
Nawet tak proste czynności, jak odkurzanie, zamiatanie, mycie podłóg i ścieranie kurzu mają wpływ na Twoje zdrowie. W czasie godziny przeciętnie można spalić w ten sposób ok. 285 kalorii , co w efekcie i przy założeniach że będzie to czynność powtarzana codziennie powoduje obniżenie ryzyka zgonu o 30%.

Masz udane życie intymne.
Seks to nie przyjemność dla zmysłów. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bristolu pokazały, że satysfakcjonujący seks może wydłużyć życie nawet o 2 lata. Jeśli uprawiasz seks rzadziej niż raz w miesiącu ryzyko przedwczesnej śmierci jest dwa razy wyższe niż gdybyś uprawiał seks dwa razy w tygodniu lub więcej.

Nigdy byś nie pomyślał-a, że te czynniki mają wpływ na długość Twojego życia:

Naprawdę lubisz swoich znajomych.
Dobre relacje interpersonalne to najlepsza ochrona przed stresem. Przewlekły stres osłabia układ odpornościowy, co ma bezpośrednie przełożenie na długość i jakoś życia – może je skrócić od 4 do 8 lat, jak pokazują badania przeprowadzone na Cedar Crest College.

Stawiasz sobie wyzwania i cele.
Nowa książka, podróże a nawet kursy szycia, gimanstyka czy od dawna odkładany kurs nurkowania – każda zdobyta nowa umiejętność pozwoli Ci prowadzić dłuższe życie w lepszej kondycji.

Jesteś optymistą.
Z takim nastawieniem do życia możesz przeżyć nawet 10 lat więcej! Stan ducha i odczuwanie zadowolenia mają ogromny wpływ na długość życia. Ci, którzy czują się szczęśliwi żyją co najmniej 10 lat dłużej niż Ci, którzy są pesymistami. Wbrew powszechnej opinii poczucie szczęścia nie jest tożsame z bogactwem materialnym.
To raczej radość z tego co się ma, docenienie drobnych przyjemności.

Reklamy