… od siebie nawzajem.

f6f6ed1818ceda1c63aff16bf748f7c3

Czego oczekuje kobieta od mężczyzny?

„Ogólnie rzecz biorąc, prawdziwie męskich cech, takich jak: odpowiedzialność za rodzinę, opiekuńczość, mądrość, pomysłowość, odpowiednie wartościowanie świata, ukazywanie drogi osobom będącym pod jego opieką, przewodniczenie.”

A w szczególności:

– oczekuje poczucia bezpieczeństwa

– tego, żeby był życiowo silny

– żeby był samodzielny, zaradny i  kompetentny

– potrzebuje w nim oparcia

– oczekuje, żeby był psychicznie niezależny od rodziców.

– musi być ambitny i pomysłowy

– oczekuje szacunku

– oczekuje podziwu.

„Kobieta oczekuje, że mężczyzna będzie przewodnikiem w związku. Nie władcą, tylko przewodnikiem. Że zapewni kobiecie oparcie, poczucie bezpieczeństwa i delikatnie nakieruje związek na właściwe tory, jeśli coś jest nie tak.

Kobieta wcale nie oczekuje, że mężczyzna spełni wszystkie jej zachcianki. Kobieta pragnie, by on wziął ster w swoje ręce i poprowadził ją w swojej mądrości przez skomplikowane ścieżki życia. Żeby był jej podporą – doradził, przeanalizował, przemyślał i wspólnie z nią podjął właściwą decyzję.

Kobieta w związku potrzebuje wyłączności, wierności i perspektywy na przyszłość.

Kobieta zasadniczo nie patrzy na urodę. Może to banalne, ale to najszczersza prawda, a nieliczne wyjątki potwierdzają regułę. Nie oznacza to, że dziewczynie wszystko jedno jak chłopak wygląda, nie. Ważne zatem jest to czy o siebie dba. Nie przesadnie, ale zupełnie normalnie: jeśli nie zapomina o fryzjerze, umie sobie uprasować koszulę, ma obcięte paznokcie i nie chodzi zarośnięty

Ważne też jest jak chłopak traktuje sam siebie, czy jest przewrażliwiony na punkcie swoich kompleksów. Dużo bardziej zaimponuje dziewczynie jeśli potrafi się śmiać z siebie i jeśli zachowuje się tak jakby one mu nie przeszkadzały. Wtedy pokazuje siłę i pewność siebie i żeby był największym brzydalem kobieta będzie z niego dumna i będzie się przy nim dobrze czuła. On bowiem udowodni jej, że potrafi zapanować nad sobą, swoimi wadami, jednym słowem, że jest silnym, mądrym mężczyzną, który oddziela rzeczy ważne od mniej istotnych.

I dlatego najbrzydszy facet, który jest konkretny, mądry, silny i zdecydowany będzie budził podziw w kobiecie, a największy przystojniak, który jest tylko miły odpadnie w przedbiegach.”

Temat bardzo dokładnie omówiony na stronie:

http://adonai.pl/milosc/?id=106

ŻYW1

Czego oczekuje mężczyzna od kobiety?

„Tego, że będzie ona miała zasady i szacunek do siebie i niego, że obdarzy go zaufaniem, że będzie go akceptować. Że będzie kobieca, tzn. nie będzie chciała pełnić w związku jego roli tylko wniesie do tego związku ciepło, piękno i dobroć. Że będzie się potrafiła zająć domem. Że będzie mówiła wprost o co jej chodzi, a nie kazała mu się domyślać. Także tego, że będzie jego największym doradcą a gdy trzeba zmotywuje go działania.”

Mężczyzna oczekuje od kobiety:

– zaufania.

– wyrozumiałości.

– szacunku i akceptacji

– otwartości i szczerej rozmowy

–  oczekuje, że kobieta nie każe mu się domyślać.

– oczekuje też, że ona go doceni. Jeśli on się napracuje, coś zdobędzie, coś mu wyjdzie i jest tym ucieszony, to oczekuje uznania i pochwały.

– motywowania do działania.

– w  sferze duchowej mężczyzna oczekuje kobiety o podobnych poglądach

– oczekuje wierności. On wiąże się z kobietą i oczekuje od niej – zresztą tak jak ona od niego – wyłączności.

– oczekuje, że ona będzie się interesowała jego życiem, tym co on robi, jak mu w pracy idzie, żeby wiedziała czym on się interesuje, jakiej muzyki słucha i jakiemu zespołowi sportowemu kibicuje.

– oczekuje, że będzie potrafiła zająć się domem, będzie gotować

– i jeszcze żeby go nie zagadała na śmierć

– oczekuje, że kobieta zrozumie jego potrzebę pobycia czasem samemu

„Mężczyzna nie szuka piękności, ale sympatycznej dziewczyny

Mężczyzna nie zniesie jak kobieta mu się narzuca, jak pełni „jego rolę” w inicjowaniu znajomości, jak pierwsza proponuje to co on chciał zaproponować, jak pierwsza mówi „kocham”. Mężczyzna to zdobywca. To on ma się o dziewczynę starać, on ma zabiegać o jej względy i wcale nie chce by mu to zbyt łatwo przyszło, by ona pchała mu się w ręce. Wręcz przeciwnie: chce trochę o nią powalczyć.”

Dokładniejszych analiz szukaj na stronie:

http://adonai.pl/milosc/?id=107

Reklamy