… noworoczne.

Co roku obiecujemy sobie, że coś zmienimy. Postanowienia noworoczne jednak nie działają.

Motywacji starcza nam tylko na chwilę. Wszyscy to wiemy, a mimo to – wszyscy je robimy.

zd.4

„Okolice końca roku to czas, w którym robienie noworocznych postanowień jest w modzie. Dla większości ludzi w jakiś magiczny sposób jest to moment, w którym wszystko jest możliwe. W końcu zostawiamy za sobą minione 365 dni i zaczynamy od zera. Świeży początek to idealny czas na to, aby zmienić swoje życie na lepsze. Boom na robienie postanowień sprawia, że trudno jest ulec pokusie wybrania dla siebie kilku zmieniających życie nawyków.”

zd3

„Fakty są jednak bezlitosne – badania pokazują, że około 92% postanowień noworocznych nie zostanie zrealizowanych. Wychodzi więc na to, że dla większości osób robienie postanowień jest zupełnie bez sensu. Co więcej, może być wręcz szkodliwe – szybko porzucony zestaw noworocznych celów może sprawić, że poczujemy się kiepsko. W końcu minęło dopiero 10 dni nowego roku, a decyzja o rzuceniu palenia, zrzuceniu kilku kilogramów czy codziennym bieganiu stała się historią. Taka sytuacja może negatywnie wpłynąć na nasze poczucie własnej wartości.”

A może by tak obiecywać odwrotnie do zamierzonego celu?

zd.5

Ja oczywiście nie śmiałabym nikomu dawać rad, bo moje postanowienia noworoczne zazwyczaj kończyły się zapomnieniem, ale jeśli ktoś chce poważnie podejść do tematu, to zachęcam, żeby zajrzeć do rad fachowca na stronie:

http://michalpasterski.pl/2014/12/3-sposoby-na-postanowienia-noworoczne/

A może by tak najpierw zastanowić się nad tym, czy miniony rok był naprawdę do niczego, czy może jednak coś dobrego nam przyniósł.

Może warto się zastanowić, kto nas lubi, kto nas kocha, jak wiele daliśmy innym i jak wiele oni nam? Ilu ludzi dzięki tobie się uśmiechało i ilu rozbawiło ciebie? Czy zrobiliśmy coś, czym zachwycali się inni?  Może to było dobre ciasto, może serwetka a może pomoc okazana potrzebującym.

Pomyśl, jakie masz cudowne dzieci, przyjaciół a może sąsiadów?

Dopiero potem  możesz zrobić listę tego, co ci się nie udało. Mogę się założyć, że wiele z tych spraw wcale nie jest ważnych, albo nie zależy od ciebie.

Pamiętajmy, każdy nowy rok jest nadzieją.

A JA MAM

10891627_737911029632867_2180114907262400431_n

Reklamy