… sieć globalną Internet.

telepatia
Naukowcy po raz pierwszy przeprowadzili udany eksperyment z przesyłaniem myśli na odległość. Dwa ludzkie mózgi, fizycznie oddzielone, mogą przesyłać między sobą informacje na dystans tysięcy kilometrów.
Czy jest to dowód na to, że telepatia istnieje?

Eksperyment przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Harwarda. Jednej osobie podłączyli do głowy elektrodę i w czasie wypowiadania przez nią w myśli charakterystycznego słowa, zapisali emitowane przy tym fale mózgowe. Informację w postaci cyfrowej przesłali drogą internetową z Francji do Indii. W Indiach drugiej osobie – odbiorcy informacji – metodą nieinwazyjną stymulowano mózg przesłaną informacją. Odbiorca „widział” impulsy informacji, w widzeniu peryferyjnym, jako błyski światła, trochę tak jak sygnały alfabetu Morse’a. W ten sposób bezbłędnie odczytał przesłane tą metodą słowa.

mózg
„To telepatia technologiczna, ale z pewnością nie jest to magia” – powiedział Giulio Ruffini, fizyk teoretyczny i współautor badania.

Okazuje się, że możemy poprzez sieć Internet myślą nawiązać bezpośredni kontakt z odbiorcą…” – podsumował eksperyment jego współautor Alvaro Pascual-Leone, profesor neurologii z Harvard Medical School.

Pytanie tylko, czy przy tej okazji nie będziemy przesyłać również tych myśli, których przesłać nie chcemy…

Źródło: The Telegraph, 5.09.2014

Reklamy