… humoru.

Istnieje wiele definicji, ale najprostsza i zarazem najpełniejsza to: „umiejętność dostrzegania rzeczy śmiesznych, zabawnych, wrażliwość na komizm czegoś”.

Poczucie humoru to jedna z podstawowych rzeczy, jakie odróżniają ludzi od zwierząt. To umiejętność abstrakcyjnego myślenia i równoczesnego kojarzenia kilku rzeczy, co w efekcie wzbudza reakcję: niewymuszony uśmiech lub śmiech odbiorcy.
Poczucie humoru w pracy jest jak sól w potrawie – Zmienia smak codziennych obowiązków i większość ludzi zupełnie nie potrafi się bez niego obejść. Ale przesolonej potrawy nie da się już przełknąć.
więcej…

Podobno poczucie humoru jest oznaką inteligencji i tylko ci, którzy umieją się śmiać z samych siebie, są lubiani w towarzystwie. Czy tak jest w rzeczywistości i czy cięta riposta to faktycznie recepta na towarzyski sukces?
Prawdą jest, że osoby dowcipne i uśmiechnięte są zazwyczaj lubiane w towarzystwie. Potrafią rozładować napiętą atmosferę, przerwać kłopotliwą ciszę, szybko zmienić temat. I to one właśnie z łatwością nawiązują kontakty. Kłopot w tym, że nie wszystkich ten sam żart śmieszy i to co wywoła gromki śmiech kolegów może być obraźliwe dla koleżanek albo oburzające dla większości. I czasem żartowniś z powodu swoich dowcipów ma więcej kłopotów i wrogów niż popularności i sympatii.

Czym jest poczucie humoru?

Niezwykle trudno zdefiniować tę cechę, bo tak naprawdę nie do końca wiadomo, czym jest humor i co obiektywnie można uznać za zabawne. Poczucie humoru to umiejętność dostrzeżenia śmieszności jakieś sytuacji, zareagowania rozbawieniem na coś, co się wydarzyło albo ma się wydarzyć, wychwytywania absurdalnych skojarzeń, groteskowych, karykaturalnych zachowań. O niskim poczuciu humoru mówimy wtedy, gdy bawią nas prymitywne gagi w rodzaju czyjegoś poślizgnięcia się na skórce banana albo obrzucania tortami, itd. Takie dowcipy z kiepskich komedii. Wysokie poczucie humoru to umiejętność zrozumienia ironii, żartu słownego, złośliwej aluzji. Wymaga inteligencji, także tej emocjonalnej, niejednokrotnie wiedzy z różnych dziedzin, błyskawicznego kojarzenia faktów.

.
Poczucie humoru dodaje atrakcyjności mężczyznom !
Kobiety lubią zabawnych mężczyzn, takich, którzy potrafią doprowadzić je do śmiechu. W towarzystwie wesołych mężczyzn czują się swobodnie.
więcej…

Śmiech i poczucie humoru torują drogę miłości
Śmiech i poczucie humoru mogą ułatwiać znalezienie partnera, przy czym kobiety doceniają w mężczyznach głównie zdolność do żartowania, a mężczyźni – zdolność kobiet do dostrzegania żartów i reagowania na nie, wynika z najnowszych badań amerykańsko-kanadyjskich.
więcej…

Reklamy