… święto i pewnie od wczoraj wcina tort urodzinowy.
A może nawet od soboty i zapewne truskawkowy.

Ale na miejscu Raka B. nie byłbym taki zadowolony i nie oblizywałbym się tak szeroko.
Albowiem… bardzo trudno i ciężko być Rakiem. Z natury Rak jest twardy, ale ustawicznie ma pecha w życiu, a najbardziej w uczuciach.

Raki lubią samotność i spokój. Mają melancholijną naturę. Są aktywne w ciągu dnia (praca sport), ale nie w nocy. Raki rzeczywiście dzielą ludzi na tych, których lubią i … na pozostałych. Nie potrafię oddzielić uczuć od realnych sytuacji, za bardzo wczuwają się we wszystko, co je otacza, często nie mogą spać, bo myślą o problemach. Wrażliwce, w dodatku… nadwrażliwe. Niezwykle ambitne i konsekwentnie dążące do wyznaczonego celu. Ogólnie aktywne flegmatyczki, czyli… całe Raczki.

Wszystkie horoskopy mówią, że Rak jest uległy – bzdura nie ma bardziej upartego znaku jak Rak – robi zawsze to, co chce i nie liczy się kompletnie ze zdaniem innych. Raki to niesamowite gaduły, które potrafią rozmawiać o swoich własnych sprawach. Nie da się z nimi nijak dogadać, powiedzą jedno – to co chcemy usłyszeć, myślą drugie, zrobią i tak po swojemu. Ale są bardzo czułe i wierne, nie ma bardziej misiowatego znaku niż Rak.

Ale mimo tych wszystkich niedociągnięć, pozdrawiamy szczególnie Raka B. ukrywającego się pod postacią Gąski Bazylki. I życzymy więcej szczęścia, szerokich dróg, trafienia strzałą z łuku Amora i… żeby roślinki w ogródku nie uschły, a „kapusta” zwana też „sałatą” obficie obrodziła.
W rocznicę urodzin ściskamy szczególnie mocno i dedykujemy tę oto piosenkę…

e>

Reklamy