… jubileuszowe wspominki.

37743131-5-year-anniversary-celebration-golden-star-ribbon-celebrating-5th-anniversary-decorative-golden-invi-stock-vector

Dawno, dawno temu zarejestrowałam się na pewnym portalu dla singli. Ponieważ na co dzień trudno spotkać innego samotnego, zwłaszcza płci przeciwnej, takie portale kwitną lub inaczej, rosną jak grzyby po deszczu. Wtedy jeszcze łudziłam się, że to ma sens.

Żeglując po profilach innych szukających pary, natknęłam się na profil okropnego Lisa, który zapraszał odważne kobiety do odwiedzenia Kurnika.  Ponieważ jestem odważna, więc oczywiście skierowałam moje żagle w tę stronę. Do komentowania zachęciły mnie pomysłowe, błyskotliwe i dowcipne kurnikowe wpisy. Później się okazało, że jeszcze bardzo złośliwe wpisy, które podnosiły adrenalinę i, co tu dużo mówić, ostro wkurzały.

Wtedy jeszcze pisywała w Kurniku Kaczka Dziwaczka, ale późniejsze wredne i złośliwe teksty okropnego Lisa przepełniły czarę zjadliwości i Kaczuszka wycofała się. Ja byłam trochę odporniejsza, ale i tak kilka razy czasowo nie wytrzymywałam i robiłam sobie przerwy, żeby nabrać dystansu.

I tak, mając chwile wzlotów i upadków, przetrwałam 5 lat. Mój pierwszy wpis na tym blogu miał miejsce 26 lutego 2012 roku., ale od początku prowadziłam dyskusje z Lisem i Kaczką.

Trochę później dołączyła do nas Adelajda, ale też przestała pisywać. Chociaż czasem tu zagląda i jeszcze się odzywa.

No cóż, ja tak się twardo trzymam, bo na początku Lis obiecał nagrodę dla najwytrwalszych. Niestety, jak to zwykle z mężczyznami bywa, nie dotrzymał słowa. Nie doczekałam się ani zaproszenia na kawę, ani na wino, ani na piwo, ani nawet na jego słynny bigos z marchewki (zapomniałam jak się nazywa). Jednym słowem obiecanki–cacanki,a głupiemu nadzieja 🙂

Jakieś pół roku temu już tę nadzieję całkowicie straciłam, ale dalej się nie poddaję. Teraz już „tworzę” teksty dla własnej przyjemności.

I tak sobie koegzystujemy  wspólnie na tym blogu już całe 5 lat. Okropny Lis i ja, Gąska Bazylka  – niebożę. Dzielnie stawiam czoło Redaktorowi Naczelnemu i bronię kobiet w świecie skierowanym na ich lekceważenie, poniżanie, wykorzystywanie i stosowanie różnych form przemocy.

Tematy, które mnie również szczególnie zajmują, to oczywiście miedzyludzkie relacje oraz zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie.

Lis też ma swoje ulubione tematy. Niektóre są analogiczne do moich, ale lubi się też zajmować zagadkami świata i wszechświata, naturą i dobrą muzyką.

Jak to się mówi: „dla każdego coś dobrego”, więc każdy może znaleźć interesujące go zagadnienia. Szkoda tylko, że tak mało osób zaglądających tu, chce z nami dyskutować i wyrażać swoje zdanie na poruszane tematy.

Ale oczywiście wszystko przed nami. To nie aż 5 lat, ale dopiero 5 lat. Mam nadzieję, że będziemy świętować następne jubileusze.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających tu i życzę przyjemnego czytania.

Wasza Gąska Bazylka

umiechnity-niedwied-z-szampanem-i-bukiet-czerwoni-kwiaty-47518321

Reklamy