osiem-duchow-zla-nieczystosc-700x454

Nieczystość – temat morze – dlatego będzie krótko.

Przez całe stulecia grzech ten dotyczył w zasadzie tylko kobiet. Mężczyźni mogli zawsze, wszędzie i z kim tylko chcieli. Nawet papież Aleksander VI Borgio zorganizował w Watykanie całe miasteczko prostytutek dla siebie i całego dworu. Kobiety natomiast musiały być dziewicami do zamążpójścia, bo inaczej uzyskiwały miano nierządnic i były bardzo surowo karane np. chłostą, wygnaniem z miasta, spaleniem na stosie, ukamieniowaniem…. itp., itd.

Grzech nieczystości, to grzech związany z innymi grzechami, ale skupię się na nieczystości cielesnej, bo głównie w ten sposób kojarzy nam się ten grzech.

Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach jest to grzech, którym ludzie przejmują się najmniej. Jako bywalczyni pewnego portalu randkowego, ciągle nie mogę się nadziwić, jak beztrosko panowie, a podobno też panie, proponują niezobowiązujący seks, będąc w związkach i mając napisane wyznanie rzymskokatolickie.

3dd5bed8c31eff1045ae10c125fe6b4e3127

Małżonkowie nie przejmują się seksem pozamałżeńskim, księża nie przejmują się seksem „pozacelibatowym”, a jeszcze tragiczniej wygląda sprawa pedofilii w stanie kapłańskim.

Z powodu namiętności związanych z grzechem nieczystości, ludzie są w stanie zaryzykować utratę rodziny, majątku, szacunku czy  pozycji społecznej. Żadne poczucie grzechu czy możliwość nadejścia kary w życiu doczesnym lub w piekle nie jest w stanie powstrzymać ludzi przed tego rodzaju grzesznymi czynami.

A może zachowanie czystości przez człowieka jest niezgodne z jego naturą? Skoro Bóg stworzył człowieka z takimi instynktami, to czemu wymyślił taki grzech? To jest zagadka!

Fakt jest jednak faktem i grzech nieczystości jest wymieniony wśród siedmiu grzechów głównych.

Bójcie się zatem grzesznicy, rozpustnicy i cudzołożnicy!!! Kara zapewne będzie wielka!!!

big_1

Na koniec taka ciekawostka, a propos:

Niedawno oglądałam program Doroty Szelągowskiej „Tu jest pięknie”. W programie tym odwiedza różne nietypowe hotele. W tym odcinku była w „Oczyszczalni” – podobno niedaleko Warszawy.

W tym hotelu w jednej części znajdują się pokoje nazwane grzechami głównymi, a w drugiej części nazwane cnotami. W każdym pokoju na ścianach prezentowana jest sztuka twórców mających znaczenie w historii malarstwa, odpowiednio dopasowana tematycznie do  nazwy pokoju.

Jest jeszcze drugi hotelowy budynek, pod nazwą „Rozpieszczalnia”, gdzie znajduje się np. pokój o nazwie NIEBO.

Bardzo to wszystko oryginalne, chociaż niekoniecznie chciałabym mieszkać w każdym pokoju. Obrazy na ścianach są bardzo wymowne i czasem przerażające.

 

Reklamy