Strona główna

Aktualności

Brak klipów filmowych

Po znikających klipach filmowych z serwisu YouTube, do których zamieściliśmy liczne odnośniki, w wielu miejscach widać tylko szare ślady.
Sukcesywnie zastępujemy je innymi linkami do identycznych lub zbliżonych  klipów.
Niecierpliwym proponujemy samodzielne wyszukiwanie ich, by w pełni mogli odebrać przesłanie zawarte w treści danego wpisu lub komentarza.
Trochę to potrwa ponieważ jest tego sporo, a ostatnio też wiele ubywa. Niektóre blokowane są lub kasowane z powodu cenzury zwanej naruszeniem praw autorskich. Albo usuwane są przez dysponentów kanałów prywatnych.

Do komentatorów

Dziękujemy za liczne wpisy i uznanie dla naszej pracy. Tymi przemiłymi słowami dajecie nam dużą porcję energii do działania.

Ale prosimy też o komentowanie artykułów w odniesieniu do ich treści i poruszanych zagadnień. Apelujemy o merytoryczną dyskusję na dany temat na zadowalającym poziomie.

Przed opublikowaniem komentarze weryfikowane są pod kątem spamu. Na razie robimy to bez pomocy automatu i bezwzględnie usuwamy wpisy zawierające reklamy i nie związane z tematyką bloga. A to wymaga nieco czasu i dlatego nie należy natychmiast powtarzać raz wysłanej treści. Uwzględnimy uzasadnione zażalenia dotyczące zablokowania publikacji.

Ponieważ bardzo zależy nam na utrzymaniu porządku i przejrzystości prosimy umieszczać wszelkie uwagi dotyczące bloga, oceny i inne treści wyłącznie w sekcji Opinie.
W przeciwnym razie potraktujemy je jako spam.

Linki wzajemne

Na życzenie odwiedzających i prowadzących własne blogi wprowadziliśmy możliwość wymiany linków. Mamy nadzieję, że przysporzy to obu stronom większej liczby czytelników. Więcej informacji w sekcji Linki.

Do początkujących blogerów

Odpowiadam na prośby o porady od potencjalnych i początkujących blogerów:

Tak, prowadzenie bloga wymaga sporo pracy, a jeszcze więcej systematyczności i pomysłów. Blog musi czymś wyróżniać się, być innym od wielu, zawierać ciekawe treści i atrakcyjny sposób ich prezentacji. Takie, by ktoś zechciał je czytać i często powracał po następne, równie ciekawe a najlepiej ciekawsze. A wszystko to musi być podane na czytelnej i miłej dla oczu szacie graficznej, z łatwą nawigacją, z podziałem na kategorie, w wielu wersjach językowych, uzupełnione ilustracjami, muzyką i klipami filmowymi… Ważna jest też komunikacja z czytelnikami i powiadamianie o nowościach, promocja w serwisach społecznościowych…
A tego wszystkiego można nauczyć się tylko ćwicząc, ćwicząc… Sukces należy do wytrwałych z podstawowym poczuciem humoru. Na początku bywa trudno, ale w miarę pisania pomysły mnożą się jak króliki.
Polecam platformę WordPress.com która w wersji podstawowej i bezpłatnej zawiera wystarczające możliwości. W wersji rozszerzonej i płatnej zadowoli najbardziej wymagających blogerów.
Zachęcam do prowadzenia bloga każdego, kto ma tak zwane „lekkie pióro”.
I życzę powodzenia licząc na to, że kiedyś pokażecie swoje osiągnięcia.
Te kilka zdań powyżej są tego warte 😉

Do blogerów

Jeśli masz ochotę i uważasz, że możesz napisać ciekawy artykuł w ramach tematyki tego blogu, to po prostu napisz i przyślij na adres e-mail:  o.r.p.y@wp.pl
Nie przewidujemy za to żadnych wynagrodzeń.
Dla zdolnych i wytrwałych utworzymy konto i nadamy odpowiednie uprawnienia.
Plagiatów, artykułów reklamowych, politycznych, gospodarczych, biznesowych itp. nie zamieszczamy.

Reklamy